понедельник, 25 октября 2010 г.

Конкурс эссе "Деятельный гражданин - богатство страны"

Austatud koolijuht

Kultuuriministeerium koos Kodanikuhariduse programmiga Minu Riik kuulutavad kodanikupäevaks 2010 välja juba üheksandat korda esseekonkursi üldhariduskoolide 9.-12. klassi õpilastele. Selle aasta teema on: „Tegus kodanik on riigi rikkus” (Деятельный гражданин – богатство страны).

Kaheksa aasta jooksul on see konkurss olnud väga menukas: eelmisel aastal laekus žüriile lugemiseks üle 500 võistlustöö 112 koolist üle vabariigi. Tublimad kirjutajad on olnud läbi aastate Narva, Tallinna, Tartu ja Sillamäe koolidest, silma on paistnud ka Uhtna Põhikool Lääne-Virumaalt, kuhu kaks aastat järjest läks auhinnaline koht.

Nagu eelmistelgi aastatel ootame ka sel aastal vabas vormis kirjutatud töid eesti või vene keeles. Kindlasti ei tohiks õpilased unustada töö alla kirjutamast oma nime, kooli ja klassi, kontakttelefoni ja juhendaja õpetaja nime. Tahame sel aastal meeles pidada ka parimate tööde juhendajaid õpetajaid.

Konkursitöid ootame hiljemalt 18. novembriks kas posti teel aadressile MINU RIIK, Estonia pst. 5a, 10143 Tallinn või elektrooniliselt e-posti aadressile info@minuriik.ee .

Žürii teeb võistlustöödest kokkuvõtte kodanikupäevaks, 26. novembriks 2010. Võitjad kutsutakse kultuuriministri poolt korraldatud kodanikupäeva vastuvõtule, kus neile antakse üle diplom ja auhind. Auhinnafondi toetavad Kultuuriministeerium, Kodanikuhariduse programm Minu Riik, Nordea Pank, laevafirmad Tallink ja Viking Line, AS EMT ja Orbit Wrigley.

Kutsed saadetakse igale kutsutule individuaalselt.Võitjate nimed avaldatakse meedias, samuti kultuuriministeeriumi (www.kul.ee) ja kodanikuhariduse programmi Minu Riik (www.minuriik.ee) kodulehel.

Konkursitingimused on lisatud.

Teravat sulge soovides,

Toivo Keva

kodanikuharidue programmi

Minu Riik tegevjuht,

korraldustoimkonna liige

Lisainfo: telefon 5032843, e-posti aadress toivo@minuriik.ee

Комментариев нет: